Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Medale i punkty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Znakomicie spisali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych rozegranych w minioną sobotę w Lubinie.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medale i punkty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na starcie stanęło ponad 280 młodych adeptów z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

LKT Legnica w zawodach reprezentowało 35 zawodników, którzy łącznie wywalczyli aż 25 medali

w trzech kategoriach wiekowych. Legnicki klub w każdej z nich sklasyfikowany został na podium

w klasyfikacji medalowej.

Turniej w Lubinie w kategorii juniora i juniora młodszego stanowił drugą

i ostatnią kwalifikację do tegorocznych mistrzostw Polski.

W kategorii młodzika międzywojewódzkie mistrzostwa rozgrywane i punktowane w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego przyniosły legnickiej ekipie 4 medale i 23 punkty wliczane do corocznych rankingów klubów, gmin, powiatów i województw prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

• Łukasz Jończyk – 5 miejsce w technikach specjalnych młodzików,

Ponadto na punktowanych miejscach 9 – 16 sklasyfikowani zostali: Dawid Radzio, Dominik Gajda, Martyna Mikołajczyk, Lena Kuras, Antoni Andrzejewski, Karol Chodor, Tomasz Stępień.

W kategorii juniora młodszego Legnicki Klub Taekwon-do wywalczył łącznie 13 medali. Medale złote wywalczyli:

• Monika Kowalczyk – w walkach do 55 kg,

• Wiktoria Miądzel – w walkach do 60 kg,

• Dominika Danielewicz – w walkach do 46 kg

Warto podkreślić, że do tegorocznych XXIV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Nowa Ruda Słupiec 2016 kwalifikację uzyskali wszyscy zawodnicy LKT Legnica.

W kategorii juniora legniczanie wywalczyli łącznie 8 medali i podobnie jak w poprzedniej wszyscy reprezentanci LKT Legnica uzyskali kwalifikację do tegorocznych XXV Mistrzostw Polski Juniorów Kłobuck 2016. W tej kategorii wiekowej na wyróżnienie zasługuje złoty medal Karola Kurtasza w walkach do 62 kg.

Bardzo udane eliminacje przyniosły Legnickiemu Klubowi Taekwon-do kilkadziesiąt kwalifikacji do tegorocznych czempionatów w obu kategoriach wiekowych i realne szanse na kilkanaście medali w kategoriach młodzieżowych.