Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Sikorska w turnieju głównym Hungarian Open

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Magdalena Sikorska awansowała do turnieju głównego GAC Group 2015 ITTF World Tour. W pierwszej rundzie nasza zawodniczka zagra z numerem 1 Hungarian Open - Austriaczką Liu Ja.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Tenisistka stołowa KS Polkowice wygrała grupę eliminacyjną i awansowała do turnieju głównego GAC Group 2015 ITTF World Tour rozgrywanego w Budapeszcie.

W środę polkowiczanka pokonała gładko Argentynkę Molero Candela 4:0 (11-5, 11-4, 11-5, 11-3). Rywalka bez punktów w rankingu ITTF nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Dzień później tenisistka KS Polkowice zmierzyła się ze 150 zawodniczką rankingu ITTF - Wegierką Krisztiną Ambrus. Grająca w Niemieckiej Bundeslidze Ambrus do tej pory rywalizowała z Sikorska tylko raz. W 2014 roku podczas Pro Tour w Niemczech Sikorska prowadziła 3:1, jednak mecz nie zakończył się po myśli Polki - przegrała 3:4 (12-14, 11-13, 11-9, 6-11, 11-9, 11-9, 11-8). Podczas tegorocznych eliminacji w Budapeszcie trzy wygrane sety przez zawodniczkę KS-u usypiają Sikorską, która w czwartym secie czeka tylko na błędy rywalki. 3 sety kolejne sety dla Ambrus. W 7 secie nasza tenisistka ponownie przejmuje inicjatywę wygrywając mecz 4:3 (9-11, 4-11, 11-13, 11-5, 11-3, 11-9, 8-11) awansując do turnieju głównego. Oprócz polkowiczanki do kolejnej fazy Hungarian Open awansowała również Natalia Bajor i Kinga Stefańska.