Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Miedziowi ograli Widzew

autor:
artykuł sponsorowany
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zagłębie Lubin wreszcie zdobyło cenne punkty, wynikiem 3:1 ogrywając przeżywający trenerską zawieruchę Widzew Łódź. Pierwsza wygrana Oresta Lenczyka w roli trenera Miedziowych.

Przed spotkaniem 12. kolejki Ekstraklasy, Zagłębie plasowało się na przedostatniej lokacie w ligowej tabeli. Drużyna zaznała w końcu radości, wygrywając u siebie z Widzewem Łódź, awansując tym samym o jedno miejsce.

Chociaż oba zespoły miały swoje szanse na od początku spotkania, to pierwsza bramka padła dopiero w 66. minucie. Było to jednak trafienie dla RTS-u, a dzięki celnej 'główce' jego autorem stał się młody Łotysz Eduards Visnakovs.

Zagłębie doprowadziło jednak do wyrównania (77.), dzięki celnemu trafieniu z dystansu Adriana Błąda. Chwilę wcześniej kapitalną okazję zmarnował Robert Jeż.

Cztery minuty po golu Błąda, na listę strzelców wpisał się Đorđe Čotra. Zaraz po nim okazję miał Błąd, ale bramkarz Maciej Mielcarz popisał się udaną interwencją.

Jednak już w 85. minucie, po podaniu Arkadiusza Piecha, Błąd ustrzelił swojego drugiego gola meczu, ustalając wynik na 3:1. Zagłębie zdobyło dzięki temu bardzo potrzebny komplet punktów. Trener Orest Lenczyk przyznał, że z Widzewem nie grało się łatwo. Nie pomogły także zmarnowane okazje z pierwszej połowy.

"Zawsze miałem problem z Widzewem, gdy grałem na własnym boisku. Gdybyśmy zremisowali, nie mógłbym także dzisiaj powiedzieć, że byliśmy zespołem lepszym. Młodość jednak nie zawsze zwycięża. My natomiast, mimo tego sukcesu, wciąż mamy dużo pola do zaorania", ocenił.

Lenczyk ma oczywiście rację, bo dotychczasowe wyniki piłkarskie zespołu są tylko powodem do wytężonej pracy. Ekipa ma na koncie 12 punktów, ale pocieszające jest to, że do siódmej drużyny w lidze (Jagiellonia Białystok) brakuje tylko trzech punktów.

W wariancie optymistycznym, w następnej kolejce możliwe są kolejne przetasowania w tabeli, które mogą znacznie przybliżyć Zagłębie do czołowej 'ósemki' Ekstraklasy, mającej gwarantowany byt i wejście w sezon 2014/15.

W dolnej 'ósemce', typy bukmacherskie w kontekście spadku najczęściej wspominają o Koronie Kielce oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Z dołka wydostały się ostatnio zespoły Zawiszy Bydgoszcz (12.) oraz Ruchu Chorzów (10.).