Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zagłębie miedziowe
Wilczek ratuje punkt

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Prawdziwe wejście smoka zaliczył Kamil Wilczek w meczu z Ruchem Chorzów. Piłkarz Zagłębia Lubin na boisku pojawił się w 88 minucie meczu, a doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę remisu.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwsze minuty meczu toczone były w ciszy. Libice w ten sposób protestowali przeciw zamknięciu stadionów w Warszawie oraz Poznaniu. Zagłębie niemal od początku osiągnęło nieznaczną przewagę. Nie przekładało się to jednak na sytuacje podbramkowe. Piłka kilka razy gościła w pobliżu bramki gospodarzy, ale akcjom wyraźnie brakowało wykończenia. Słabo dysponowany tego dnia Ruch prowadzenie objął w końcówce pierwszej połowy. Wojciech Grzyb strzelił gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andreja Komaca. W doliczonym czasie gry Zagłębiu należał się rzut karny po faulu na Dawidzie Plizdze. Skrzydłowy został wycięty równo z trawą w polu karnym, sędzia jednak inaczej ocenił kontrowersyjną sytuację.

Druga odsłona meczu przyniosła dużą przewagę gości. Wynik zmienił się dopiero w 68 minucie meczu po strzale Mouhamadou Traore. Senegalczyk w pięknym stylu przerzucił pilkę nad wychodzącym z bramki bramkarzem Ruchu. Wydawało się, że kolejne gole dla Zagłębia są tylko kwestią czasu. Gola zdobyli jednak miejscowi po kolejnym stalym fragmencie gry. Z rożnego piłkę ponownie wrzucił Komac, a do siatki trafił tym razem Maciej Jankowski. Remis uratował Wilczek, który na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej. W ostatniej akcji meczu wykończył wrzutkę Plizgi z rzutu wolnego. Już w najbliższy wtorek Zagłębie czeka derbowa potyczka ze Ślaskiem Wrocław. Początek o 20:45.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)

Grzyb 41, Jankowski 85 - Traore 68, Wilczek 94

Żółte kartki: Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski, Maciej Jankowski - Csaba Horvath, Bartosz Rymaniak, Łukasz Hanzel.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 4 000.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk (46. Arkadiusz Piech), Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (83. Sebastian Olszar), Marcin Malinowski, Andrej Komac, Paweł Lisowski, Marek Zieńczuk (66. Łukasz Janoszka) - Maciej Jankowski.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Przemysław Kocot - Dawid Abwo (88. Kamil Wilczek), Dawid Plizga, Łukasz Hanzel, Amer Osmanagic (75. Arkadiusz Woźniak), Szymon Pawłowski (87. Martins Ekwueme) - Mouhamadou Traore