Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Rymaniak o utrzymaniu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
- Te punkty dadzą nam utrzymanie – powiedział zaraz po piątkowym meczu z Lechem Poznań (1:0) Bartosz Rymaniak, obrońca Zagłębia Lubin.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Rymaniak o utrzymaniu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Piłkarz zaliczył kolejny udany występ w barwach jedenastki z Lubina. Szczególnie aktywny był w drugiej połowie meczu, gdy podopieczni Jana Urbana uzyskali przewagę nad rywalem z Wielkopolski. – Może to nie był jakiś szczególnie dobry mecz w naszym wykonaniu, ale podjęliśmy walkę – przyznał szczerze. – Graliśmy do końca i pokazaliśmy, że przed własną publicznością możemy wygrać z każdym przeciwnikiem. Te punkty dadzą nam utrzymanie.

Zdaniem Rymaniaka pozytywny wpływ na wynik zespołu mogła mieć… pora rozgrywania meczu. – Wolimy grać wieczorem przy sztucznym świetle. Gra się nam wtedy lepiej, choćby z tego powodu, że aura bardziej sprzyja wysiłkowi fizycznemu – zauważył.

Kilkadziesiąt minut po meczu Rymaniak po budynku klubowym paradował z piłką i koszulką klubową, które były przyozdobione autografami jego kolegów. – To prezent dla mojego menadżera Pawła Wojtali. Prosił mnie o ich przekazanie na akcję charytatywną.

Kolejne wygrane Zagłębia Lubin oraz dobre występy zdolnego piłkarza powinny zaowocować wzrostem ceny tych gadżetów na aukcjach charytatywnych. Już w najbliższy piątek jego zespół czeka wyjazdowa potyczka z Ruchem Chorzów