Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Zwycięstwo uciekło w ostatniej minucie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
O wielkich pechu mogą mówić piłkarze Zagłębia Lubin. W regulaminowym czasie prowadzili z Cracovią Kraków 2:1 (1:1) i nic nie wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów. Aż do 93 minuty, gdy wyrównał Alexandru Suvorov.

Zagłębie prowadzenie objęło w 20 minucie po strzale głową Mouhamadou Traore. Kontrolowało mecz aż do 34 minuty, gdy pięknym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Milos Kosanovic. Pierwsza połowa nie obfitowała w nadmiar sytuacji strzeleckich. Mecz toczony był w sennym tempie.

Druga połowa stała na dużo wyższym poziomie. Zaraz po wznowieniu gry znakomitej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Hanzel. Popularny "Hanzi" znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem. Miał mnóstwo czasu i miejsca, mógł spokojnie strzelić obok wychodzącego z bramki Kaczmarka, tymczasem trafił prosto w niego. Uderzenie było tak mocne, że bramkarzowi potrzebna była pomoc medyczna. Mecz stopniowo nabierał rumieńców. Drużyny postawiły na atak. W 70. minucie efektowny rajd przeprowadził powracający do gry po kontuzji Dawid Plizga. Skrzydłowy dynamicznie ruszył na bramkę gospodarzy, minął jednego z rywali i instynktownie uderzył. Pierwszy strzał obronił Kaczmarek, przy dobitce był już bezradny. Wydawalo się, że wynik już się nie zmieni. Cracovia atakowała, lecz robiła to nieporadnie. Zwycięstwo uciekło lubinianom w doliczonym czasie gry. Wtedy to kapitalnym strzałem popisał się wspomniany na wstępie Mołdawianin.

Warto nadmienić, ze kontuzji w tym meczu doznał Costa Nhamoinesu. Piłkarz z Zimbabwe boisko opuścił na noszach. Czasu na dojście do zdrowia będzie miał nieco więcej niz zazwyczaj, bo kolejny mecz Zagłębie rozegra dopiero za osiem dni. W piątek 29 kwietnia podejmą na Dialog Arenie drużynę Lecha Poznań.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Milos Kosanovic 34, Alexandru Suvorov 93 - Mouhamadou Traore 20, Dawid Plizga 70

Żółte kartki: Saidi Ntibazonkiza, Vladimir Boljevic - Bojan Isailovic.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 7 833.

Cracovia Kraków: Kaczmarek - Struna, Trivunovic, Kosanovic, Puzigaca - Visnakovs (64. Dudzic), Boljevic, Giza (59. Klich), Szeliga (79. Masaryk), Suvorov - Ntibazonkiza .

Zagłębie Lubin: Isailovic - Rymaniak, Horvath, Reina, Costa Nhamoinesu (68. Dinis) - Abwo, Ekwueme, Hanzel, Plizga, Osmanagic (90+2. Błąd) - Traore (84. Woźniak).