Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Chcesz się bawić – zapłać

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Koniec bezpłatnych imprez w Lubinie. Teraz chcąc bawić się na koncertach organizowanych przez Centrum Kultury Muza trzeba będzie za to zapłacić. W prawdzie takie rozwiązanie może nie spodobać się mieszkańcom, jednak jest to praktyka stosowana w większości miast zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Chcesz się bawić – zapłać
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Chcesz się bawić – zapłać
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Chcesz się bawić – zapłać
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Lubinianie przez lata przyzwyczaili się do tego, że wszelkiego rodzaju festyny, większe imprezy, czy koncerty organizowane w tym przypadku na błoniach są za darmo. Co nowego wprowadzono? - nakaz picia alkoholu w wyznaczonych sektorach.

To jednak się zmieni – teraz wstęp na tak zwane dziecko Centrum Kultury Muza – Festiwal Muzyka z Oblężonego Miasta – będzie płatny.

- To nasze sztandarowe dziecko w tym roku będzie trochę wcześniej, związane jest to z tym, że KGHM ma duży koncert we wrześniu i nie chcemy robić w bliskim terminie Muzyki z Oblężonego Miasta – powiedział Marek Zawadka, dyrektor CK Muza w Lubinie. - Przenieśliśmy go na połowę sierpnia i będzie to koncert płatny, nie wiemy jeszcze ile będą kosztowały bilety, ale prawdopodobnie na poziomie 15 – 20 złotych.

Jednym z powodów, dla których lubinianie chcący posłuchać artystów występujących w trakcie festiwalu będą musieli za to zapłacić jest zwiększony podatek VAT.

- Płatne koncerty są organizacyjnie sprawniejsze – mówi Zawadka. - Po drugie, żeby odzyskać przynajmniej część podatku VAT musimy mieć imprezę biletowaną, kiedy impreza nie jest biletowana cały VAT jaki płacimy przepada. To nie chodzi o to, że teraz jest 23 procent, a było 22 procent, ale o to, że firma nagłaśniająca nie jest już zwolniona z podatku i musi zapłacić 23 procentowy podatek.

Jak przekonuje dyrektor Muzy, swoje przysłowiowe 10 groszy dorzucają również sami artyści.

- W trakcie przygotowywania Muzyki z Oblężonego Miasta mieliśmy fajne pomysły, ale jak popatrzyliśmy jakie stawki wystawiają nam artyści. Teraz jest tak, że wokalistka „X” za koncert chce 30 tysięcy złotych netto plus od pewnej kwoty 7 procent VAT, od pewnej kwoty 23 procent VAT, plus 18 osób do hotelu i coś jeszcze, to w sumie daje ponad 40 tysięcy złotych. Wokalistka „Y” - za koncert chce 27 tysięcy złotych netto, plus VAT plus dodatki i robi się 35 – 40 tysięcy złotych – wylicza Zawadka. - Jeszcze do niedawna zespoły na poziomie Kultu czy T-Love brały tyle. Teraz się okazuje, że ci, którzy częściej występują na „Plotku” niż na listach przebojów życzą sobie takich pieniędzy.

Odnośnie tegorocznego festiwalu Muzyka z Oblężonego Miasta wiadomo tyle, że będzie trwał dwa dni. Pierwszy organizuje Muza, w trakcie drugiego dnia będziemy mogli posłuchać zespołów hip-hopowych. - Drugie dzień oddaliśmy środowisku hip-hopowemu, ponieważ uznaliśmy, że na to zasługuje – kończy Zawadka.


ech



o © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 19 kwietnia 2024
Imieniny
Alfa, Leonii, Tytusa

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl