Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Puchar dla SPR-u

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Niestety kolejną przegraną dla piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin zakończył się mecz o Puchar Polski. Szczypiornistkom z Lubina nie udało się pokonać drużyny SPR Lublin. Tydzień temu walczyły z nimi o złoty medal mistrzostw Polski, dzisiaj usiłowały zdobyć Puchar Polski, ani jeden, ani drugi cel nie został osiągnięty. Po raz kolejny szczypiornistki SPR-u Lublin okazały się skuteczniejsze na parkiecie.

Jednak nie można powiedzieć, że lubinianki tanio oddały skórę. Walka na boisku trwała do ostatniego gwizdka. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a na tablicy wyników wyświetlono remis 4:4. jednak wtedy w bramce SPR-u stanęła Sadowska, która w meczach o medale nie miała sobie równych. Lublin punktował Zagłębie. Po pierwszych 20 minutach spotkania odskoczył już na 13:7. wbrew pozorom nie łatwo odrobić takie straty, szczególnie jeżeli ma się takiego rywala jak SPR. Zagłębie nie poddało się jednak i 10 minut później dziewczyny z Lubina schodziły do szatki ze strata jedynie trzech bramek.

Druga połowa minęła pod znakiem ostrej walki o punkty. Zagłębie odrobiło straty z pierwszej połowy, stojąca w bramce Lubina Iza Czarna spisywała się doskonale, udało się również wyjść na prowadzenie dzięki jednej kontrze. Było 20:20, potem 21:20 dla Zagłębia. Potem jednak punkty dla SPR zdobyła między innymi Majerek, a z naszej strony bramki strzeliła Załęczna. Po gwizdku kończącym spotkanie na tablicy było 28:28. Kibiców, którzy w Mielcu oglądali mecz o puchar czekała dogrywka, dwa razy po pięć minut. Pierwsza część dogrywki zakończyła się wynikiem 31:31. potem jednak karę 2-minutowa dostała Obrusiewicz, a SPR wykorzystał rzut karny. Dla Zagłębia punkt zdobyła jeszcze Pielesz, ale po stronie Lublina bramki strzeliły Małek i Skrzyniarz. Ostatecznie, po dogrywce walke o Puchar Polski zdobył SPR Lublin.

Bramki dla Zagłębia zdobyły: Byzdra 8, Pielesz 6, Załęczna 5, Jacek 4, Kordic i Obrusiewicz po 3, Semeniuk 2 oraz Jochymek 1.