Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
„Samobój” Zagłębia

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Wojciech Kędziora dopomógł drużynie Lecha Poznań w zdobyciu tytułu Mistrza Polski. W dzisiejszym spotkaniu Zagłębie Lubin przegrało 2:0. Gole strzelili Kędziora (samobójczy strzał) i Lewandowski.

Dzisiaj na boisku w Poznaniu zdecydowanie dominowali piłkarze Kolejorza. W ostatnim pojedynku Zagłębie nie popisało się przed kibicami. Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy. Pierwszy strzał padł w 22 minucie spotkania, na nieszczęście dla Miedziowych, Wojciech Kędziora strzelił do własnej bramki. Było 1:0 dla Lecha. Druga połowa nie przyniosła zmian dla lubińskich piłkarzy. Bramka Zagłębia była atakowana kilkakrotnie. W końcu, w 58 minucie spotkania jeden z ataków zakończył się strzałem Lewandowskiego, który umieścił piłkę w bramce Zagłębia. Było 2:0 dla Lecha Poznań.

Miedziowi nie dali rady wyrównać straconych goli i tak, tytuł Mistrza Polski przypadł w tym roku Lechowi Poznań.