Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Kilce z Pucharem Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Wczorajszy dzień nie należał do udanych dla lubińskich szczypiornistów. Nie dość, że żeński szczypiorniak poległ na parkiecie w trzecim meczu Pucharu Polski z SPR Lublin, to jeszcze męska drużyna przegrała z Vive Targi Kielce, które zdobyły Puchar Polski.

Do 40 minuty spotkanie pomiędzy szczypiornistami Zagłębia Lubin, a Vive Kielce było wyrównane do 40 minuty. Potem gospodarze z Lublina nie dali szans na odrobienie strat i wygrali 11 punktami.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco. Obie drużyny szły łeb w łeb, przynajmniej przez pierwsze minuty spotkania. Potem jednak Vive odskoczyło od Zagłębia na cztery punkty. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 17:13 dla Kielc.

Druga połowa była równie emocjonująca, jednak szczypiorniści z Lubina dorównywali rywalom jedynie do 40 minuty spotkania. Potem Vive już tylko punktowało Zagłębie, które nie potrafiło wypracować sposobu na pokonanie obrony i zdobycie bramek.

Mecz o Puchar Polski zakończył się wynikiem 38:27 dla drużyny z Kielc. Jak widać historia lubi się powtarzać, ponieważ Vive targi Kielce również przed rokiem w finale Pucharu Polski pokonało Zagłębie Lubin. Wtedy rózni9ca wynosiła 10 bramek.

Bramki dla Zagłębia zdobyli: Obrusiewicz 8, Piotr Adamczak 4, Stankiewicz i Paweł Adamczak po 3, Niedośpiał, NOwak i Tomczak po 2, Fabiszewski i Kozłowski po 1.