Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Uległy Lublinowi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nie miały za wiele szczęścia dzisiaj piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. W trzecim meczu finału Mistrzostw Polski przegrały ze swoimi rywalkami z SPR Lublin.

Pierwsze minuty spotkania bezwzględnie należały do zawodniczek Zagłębia Lubin. W ciągu 10 minut nasze szczypiornistki zdobyły 10 bramek i prowadziły w spotkaniu. Niestety dobra passa opuściła i dodała skrzydeł lubliniankom. SPR momentalnie wykorzystał swoją szansę, najpierw doganiając Zagłębie, a po chwili odskakując na kilka punktów. Nie było silnych na czołowe zawodniczki z Lublina, które z łatwością odnajdowały luki w naszej obronie i raz za razem zdobywały kolejne bramki. Nawet w osłabionym składzie spowodowanym 2-minutowymi karami Lublin był znacznie lepszy, mało tego, grając w przewadze, Zagłębia nie potrafiło zdobyć gola, za to bez większych problemów zdobywały jest piłkarki SPR-u.

Po gwizdku kończącym pierwszą połowę Lubin schodził do szatni z 12 punktami na koncie, przy 17 golach SPR-u.

W pierwszej połowie meczu Zagłębie wykorzystało 3 z 4 rzutów karnych, Lublin nie miał ich wcale. Kary 2-minutowe SPR Lublin dostał osiem razy, lubinianki tylko raz.

Druga połowa rozpoczęła się od kontaktowej bramki dla Zagłębia i kiedy już fani lubińskiego szczypiorniaka mieli nadzieję na ostrą walkę i odrobienie strat, inicjatywę na boisku przejęły zawodniczki SPR. Do końca dzisiejszego spotkania SPR regularnie uciekał Zagłębiu. Na nic zdały się wysiłki zawodniczek, które nie mogły przebić się przez obronę Lublina, a jeżeli miały szansę na szybką kontrę w zadziwiający sposób traciły piłkę, nie rzadko oddając ją prosto w ręce przeciwniczek. Druga połowa zakończyła się wynikiem 34:23 dla SPR Lublin. Stan rywalizacji finałowej 2:1 dla Lublina. Jutro odbędzie się czwarty mecz finałowy. Początek o godzinie 17.00 w Lublinie.