Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wystrzelali Srebrne Muszkiety

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Na lubińskiej strzelnicy odbył się finał wojewódzkich zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”. W walce o precyzję i celność udział wzięły cztery trzyosobowe drużyny dziewcząt i siedem drużyn chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska.

- Zawody odbywały się pod patronatem Wojewódzkiego Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatu i Wójta Gminy Lubin – mówi Stanisław Paczkowski, prezes lubińskiego LOK, organizatora zawodów. - Zawodniczki i zawodnicy strzelali po 30 strzałów ocenianych, a suma punktów decydowała o miejscu indywidualnym. Suma punktów uzyskanych przez trzech członków drużyny decydowała o miejscu drużynowym.

W konkurencji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce i puchar Wójt Gminy Lubin Ireny Rogowskiej oraz Kuratora Dolnośląskiego zdobyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi uzyskując 791 pkt. Drugą pozycję zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie zdobywając 775 punktów, na trzecim miejscu zawody zakończyli strzelcy z Zespołu Szkół nr 8 w Wałbrzychu (725 punktów), a czwarte miejsce przypadło w udziale zawodnikom z DZDZ Wrocław, którzy zdobyli łącznie 403 punkty.

W konkurencji drużynowej chłopców pierwsze miejsce i puchar Starosty Powiatu Lubińskiego Małgorzaty Drygas - Majki oraz puchar Kuratora Dolnośląskiego zdobyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi uzyskując wynik 812 punktów. Następne miejsca zajęły szkoły: ZS nr 8 Wałbrzych (798 pkt.), ZS nr 2 Lubin (771 pkt.), III LO Świdnica (500 pkt.) i ZS nr 25 Wrocław (525 pkt.).

W konkurencji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce i puchar Komendanta WKU w Głogowie zdobyła Małgorzata Pawlak ze Złotoryi uzyskując 273 pkt. Drugie miejsce i puchar Prezesa ZR LOK Lubin zdobyła Marta Gomulicka z Lubina z wynikiem 262 pkt. Kolejne miejsca zajęli Marzena Rajczakowska (Złotoryja) - 261 pkt., Martyna Ćwierz (Lubin) - 257 pkt i Justyna Szewczyk (Złotoryja) - 257 pkt.

W konkurencji indywidualnej chłopców pierwsze miejsce i puchar Starosty Lubińskiego zdobył Mateusz Horniak z Lubina uzyskując 273 pkt. Mateusz ponadto zdobył puchar Prezesa Zarządu Rejonowego LOK Lubin dla najlepszego zawodnika Lubina. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Kois (Wałbrzych) - 272 pkt., Jakub Szymczak (Złotoryja) - 272 pkt., Krzysztof Pawus (Złotoryja) - 272 pkt. i Patryk Tur (Złotoryja) - 268 pkt.

- Poziom organizacyjny zawodów należy uznać za bardzo wysoki, a wyniki w konkurencjach drużynowych czy indywidualnych były wyraźnie wyższe niż te uzyskiwane w roku ubiegłym – dodaje Stanisław Paczkowski.