Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Walczyli o każdą piłkę

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zaledwie jednym punktem szczypiorniści Zagłębia Lubin wygrali z drużyną Azoty Puławy w meczu ćwierćfinału play off ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Wczorajsze spotkanie na parkiecie w hali Szkoły Podstawowej nr 14 warte było obejrzenia. Walka o punkty na boisku toczyła się do ostatnich sekund spotkania. Żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną i oddać dwóch punktów w klasyfikacji.

Pierwsze sekundy spotkania w Lubinie należały do gospodarzy. Piłkarze Zagłębia Lubin wyszli na 2-punktowe prowadzenie, jednak nie trwało to długo, ponieważ drużyna gości odrobiła straty. Przez pierwsza połowę oba zespoły szły łeb w łeb. Nie dając przewagi drugiemu. Schodząc do szatni szczypiorniści zostawili na tablicy wynik 16:16.

Początek drugiej połowy upłynął pod znakiem niewykorzystanych rzutów karnych. W 40 minucie spotkania wynik meczu to 22:22. Lubińskim graczom uciekła tez okazja wygrania meczu w regulaminowym czasie, jednak Kozłowski po raz kolejny nie wykorzystał rzuty karnego. Im bliżej było do gwizdka kończącego spotkanie, tym walka była bardziej zacięta. Najpierw trzecią karę zagwizdano Zinczukowi, przez co w konsekwencji dostał czerwoną kartkę, potem kolejny czerwony kartonik pojawił się dla Orzłowskiego, który ostro bronił pola przed atakującym Lasoniem.

Minęło 60 minut, a na tablicy wynik – 28:28 i zaczęła się dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia spotkania, ponieważ zakończyła się wynikiem 34:34. Dopiero w drugiej dogrywce Zagłębie Lubin pokonało Azoty Puławy jednym punktem.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 38:37 (16:16, 28:28)

Zagłębie: Malcher, Świrkula – Orzłowski, Stankiewicz 4, Niedośpiał 1, Steczek, Tomczak 7, Paweł Adamczak, Fabiszewski 2, Kozłowski 6, Piotr Adamczak 4, Obrusiewicz 5, Jakowlew 1, Nowak 8.

Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski – Gowin, Sieczkowski, Lasoń 5, Zinczuk 3, Kus 2, Afanasjew 5, Szyba 5, Sieczka 4, Zydroń 13