Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Wymagający rywal

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
To był jeden z najcięższych meczy jakie w tej kolejce rozegrały podopieczne Bożeny Karkut. W meczu z Politechniką Koszalin zawodniczki Zagłębia Lubin zwyciężyły dzisiaj 26:24 (12:12) i rok kończą na drugiej pozycji w tabeli ekstraklasy.

Od pierwszych minut pojedynku emocje na parkiecie sięgały zenitu, szczególnie dla lubińskich piłkarek. Rywalki z Koszalina od razu zdobyły przewagę, którą ciężko było odrobić. Dopiero w 28 minucie lubianiankom udało się doprowadzić do remisu 11:11. dop szatni obie drużyny schodziły z dorobkiem po 12 punktów.

Druga połowa spotkania była pod dyktando Zagłębia Lubin. Po wznowieniu gry, strzałem Jeleny Kordić Zagłębie wyszło pierwszy raz na prowadzenie, którego nie oddało do końca meczu.

W 56 minucie spotkania było już 24:20 dla lubinianek, a mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia Lubin 26:24. Podopieczne Bożeny Karkut dopisały sobie dwa kolejne punkty w tabeli.

Jak przyznała trenerka Zagłębia, nie spodziewała się łatwego meczu, ale sytuacja poprawiła się w drugiej połowie. Na boisku świetnie spisywała się zarówno obrona jak i atak, a do tego wszystkiego należy dodać świetna postawę bramkarki.

- Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że sprawiłyśmy swoim kibicom prezent pod choinkę - powiedziała po meczu trener Zagłębia, Bożena Karkut.

MKS Zagłębie Lubin - KU AZS Politechnika Koszalińska 26:24 (12:12)

Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz - Piekarz 3, Ciepłowska 4, Semeniuk 6,Kordić 4, Obrusiewicz 2, Gunia 2, Olszewska 1, Jacek, Orzeszka 3, Byzdra 1.

AZS: Kwiecień, Morawiec - Zaniewska 5, Szostakowska, Tarczyluk, Łabul 5, Dworaczyk 5, Janaczek 5, Całużyńska, Błaszczyk 1, Leśkiewicz 3.