Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Spacerniak zwycięzcą ulicznej koszykówki

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Team Spacerniak wygrał turniej ulicznej koszykówki Streetball zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Front Style.

Zawody CrossLovers Streetball Battle odbyły się na boisku Gimnazjum nr 1. W rywalizacji wzięli udział głównie muzycy zespołów hip-hopowych. Wystartowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizowały teamy: No Dobra, Cokolwiek, No Name i Spacerniak. W tej grupie wygrał Spacerniak z kompletem zwycięstw, drugie miejsce zajęła ekipa No Name i obie drużyny awansowały do ćwierćfinałów. W drugiej grupie wystąpiły: Na Tarczy, Poranny Kac, Wu Team i Leftus. Zwyciężyła drużyna Wu Team z kompletem punktów, drugie miejsce zajęła ekipa Poranny Kac.

W ćwierćfinale Spacerniak pokonał Poranny Kac 21:19 i awansował do finału. W drugiej parze Wu Team zwyciężył ekipę No Name 21:15. W wielkim finale koszykarze Spacerniaka pokonali Wu Team 15:11. W pojedynku o brązowy medal lepsi okazali się zawodnicy No Name, którzy pokonali kolegów z Porannego Kaca 15:11.

Atrakcją turnieju były konkursy rzutów za 3 punkty i wsadów. Najlepszą skutecznością rzutów popisał się Mandi, a w konkursie wsadów do kosza wygrał Dworas. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Patryk Bridiger.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. O oprawę muzyczną zadbał DJ KUART, który podczas całej imprezy prezentował muzykę hip-hopową. Nasza redakcja sprawowała nad turniejem opieką medialną.