Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Interferie z Pucharem

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Po raz pierwszy w historii lubińskiego kobiecego szczypiorniaka, piłkarki Interferii Zagłębia Lubin zdobyły dziś Puchar Polski, pokonując w finale zespół Politechniki Koszalińskiej 27:23.

Pierwotnie finał Pucharu Polski miał być rozegrany 15 kwietnia, ale ze względu na żałobę narodową, termin przesunięto na 3 maja. Faworytem finałowej potyczki PP były piłkarki Interferii, ale szczypiornistki z Koszalina zapowiadały walkę o obronę zdobytego przed rokiem w Elblągu trofeum.

Mecz rozegrano w Winiary Arena w Kaliszu. Na trybunach zasiadła spora grupa kibiców z Lubina i Koszalina. Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn była niemrawa, kibice oglądali przeciętne widowisko. Po 30 minutach gry Politechnika prowadziła jedną bramką 10:9.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to wyrównana walka na parkiecie. Do 40 min. Politechnika prowadziła różnicą jednej, dwóch bramek. Po bramce Renaty Jakubowskiej w 43. min. Interferie wychodzi na prowadzenie. W 52 min. gry lubinianki prowadzą już z Politechniką 23:18. Koszalinianki próbują jeszcze się poderwać i na trzy minut przed końcem tracą do rywalek trzy bramki. Zagłębie jednak jest skuteczne w obronie i ataku nie dając sobie wydrzeć zwycięstwa.

Po końcowej syrenie radość szczypiornistek Interferii była ogromna. Lubinianki mają szansę w tym sezonie zdobyć podwójną koronę, bo jeszcze przed nimi walka o tytuł mistrzostw Polski z SPR Lublin.

źródło:reczna.pl