Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Skromne, ale ważne zwycięstwo Zagłębia

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Podopieczni trenera Oresta Lenczyka wygrali dziś z Wisłą Płock skromnie 1:0. Ale to goście, którzy w lidze już nie grają o nic, zagrali lepiej od "miedziowych".

Wychodząc na murawę piłkarze Zagłębia wiedzieli o wysokiej wygranej łódzkiego Widzewa z Podbeskidziem Bielsko - Biała (3:0-przyp.red.). Gdy schodzili na przerwę już znali wynik spotkania Floty ze Zniczem Pruszków. W Świnoujściu miejscowi pokonali wicelidera tabeli 1:0. Trener "miedziowych" musiał więc postawić wszystko na jedną kartę, bo porażka lub remis z "Nafciarzami" wcale nie urządzał Zagłębia.

Ale po kolei. Początek dzisiejszej konfrontacji z Wisłą Płock należał do gospodarzy, ale kwadrans po pierwszym gwizdku głównego arbitra to Wisła mogła cieszyć się ze zdobycia bramki. Szabat minął Ptaka i gdy wydawało się, że Wisła obejmie prowadzenie, piłka trafiła w słupek. Przy tej okazji Zagłębie miało wielkie szczęście. Do końca pierwszej połowy na boisku niewiele się już działo.

Po zmianie stron "miedziowi" co chwilę atakowali, ale żadna z akcji nie przynosiła pożądanych efektów. W 56. min. bliski pokonania golkipera Wisły był Costa, ale uderzona piłka powędrowała tuż nad poprzeczką. Dziesięć minut później euforia na Dialog Arenie. Fantastyczne podanie Michała Stasiaka wykorzystał niezawodny Ilijan Micanski, który pokonał Artura Melona. Była to 21. bramka Bułgara. Micanski miał szansę ponownie wpisać się na listę strzelców. W 90. Bułgar nie wykorzystał jednak okazji sam na sam z golkiperem "Nafciarzy".

Dzisiaj "miedziowi" nie zachwycali swoją grą, nie był to porywający futbol. Zamiast efektownie, grają efektywnie. I trzeba cieszyć się z kolejnego, czwartego z rzędu już zwycięstwa Zagłębia. Dzięki dzisiejszej wygranej, lubinianie wskoczyli na fotel wicelidera I ligi.