Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Lubin
Zagłębie zwycięskie - odetchnęli z ulgą

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Po pierwszej połowie w Lubinie pachniało sporą sensacją. Na własnym parkiecie Zagłębie przegrywało ze Stalą Mielec. Skończyło się jednak szczęśliwie dla lubinian.

Dla Zagłębia Lubin był to niezwykle ważny mecz. Ważny o tyle, że w przypadku porażki podopieczni trenera Jerzego Szafrańca mieliby ogromne kłopoty z awansem do fazy play off. Do końca sezonu zasadniczego zostają dwie kolejki. W najbliższej lubinianie zagrają w Płocku z Wisłą, gdzie o punkty będzie niezwykle ciężko i decydującym o awansie do najlepszej ósemki byłoby derbowe spotkanie z Chrobrym Głogów.

Dziś fani lubińskiego szczypiorniaka odetchnęli z ulgą, bo ich ulubieńcy wygrali, ale zwycięstwo nad outsiderem ligowej tabeli nie przyszło wcale łatwo. Po 30 minutach gry kibice przecierali oczy ze zdumienia. Mielecka Stal prowadziła 14:12. Podopieczni trenera Szafrańca wzięli się jednak ostro do pracy i po 10. minutach objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Zagłębie pokonało Stal Mielec 29:26 (12:14).