Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Natalia na podium

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Natalia Czerwonka, razem z zawodniczkami reprezentacji Polski stanęła na podium wyścigu na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Erfurcie zwyciężyły Czeszki. Drugie miejsce zajęła drużyna rosyjska, a trzecie przypadło Polkom, które z czasem 3.06,26 pokonały ekipy z Japonii, USA, Niemiec i Holandii.

- Zawodniczka MKS Cuprum Natalia Czerwonka zdobyła w biegu drużynowym trzecie miejsce – mówi prezes klubu, Marian Węgrzynowski. - Jest to dobry prognostyk co do jej udziału w przyszłym roku na olimpiadzie Vancouver 2010 i na najbliższych mistrzostwach świata, które też odbędą się w Vancouver.

To nie jest pierwszy i zapewne nie ostatni sukces lubinianki, która na koncie ma już sporo medali, a do tego brała udział we wszystkich Pucharach Świata. Oprócz tego, Natalia zakwalifikowała się do polskiej kadry na olimpiadę w 2010 roku w Vancouver.