Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Mistrzowie wśród amatorów-zwycięstwo na jubileusz

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Walka o tytuł Mistrza Dolnego Śląska wśród amatorów piłki siatkowej zgromadziła wielu fanów tej dyscypliny.

W turnieju, który rozegrany został w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy udział wzięło osiem drużyn z Legnicy, Lubina, Kamiennej Góry, Bolesławca, Głogowa, Rudnej i Lubania. Wszystkie zespoły to zwycięscy lig amatorskich rozgrywanych w rodzimych miastach. Legnicką Ligę Amatorską reprezentowały dwa najlepsze zespoły zajmujące pierwsze miejsca w tabeli kończącej sezon 2007/2008. Drużyna „Jako Tako” z Legnicy oraz „Smakosze Lubin”, którzy biorąc drugi raz udział w tych rozgrywkach sięgnęli ponownie po tytuł mistrzów. Rozstawieni w swych grupach zajęli pierwsze i drugie miejsce spotykając się w półfinale, który na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Lubina wynikiem 2:0.

Mały finał rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z drużyny „Jako Tako” zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju, natomiast w decydującym starciu stanęły naprzeciw siebie drużyny „Smakoszy Lubin” i „Reaktywacja Głogów”. W pojedynku grupowym Lubinianie ulegli przegrywając spotkanie wynikiem 1:2.

Finał okazał się być meczem walki, w którym każda piłka mogła zadecydować o zwycięstwie. Pierwszy set rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Głogowa wygrywając go 25:23. Drugi set to podobnie jak pierwszy, walka o każdą piłkę i wynik na styku od początku do końca seta. Tym razem jednak wygrywają Smakosze i set kończy się wynikiem 26:24 dla lubinian. Tia break to zawsze wojna nerwów i tym razem nie było inaczej. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:7 dla zawodników Reaktywacji Głogów. Końcówka seta to kilka długich wymian, które wyraźnie dały się we znaki zmęczonym już zawodnikom obu drużyn. Kiedy wydawało się, iż mecz na swoją korzyść rozstrzygną Głogowianie prowadząc wynikiem 13:12 na zagrywkę wszedł kapitan Smakoszy – Radek Barlik. Zawodnicy z Głogowa nadziewają się na lubiński blok, który wyraźnie podłamuję ich morale. Kolejna akcja kończy się podręcznikową siatkarską czapą i Smakosze wychodzą na prowadzenie 14:13. Nie inaczej zakończyło się całe spotkanie, wynik 15:13 dla Smakoszy to wynik trzeciego z rzędu bloku i widok spuszczonych głów zawodników z Głogowa oraz szalonej radości Smakoszy, którzy pomimo ogromnego zmęczenia odtańczyli swój zwycięski taniec zostając drugi raz z rzędu Mistrzami Dolnego Śląska w piłce siatkowej amatorów dokładając tym samym kolejny tytuł na 10-lecie wspólnej gry, które obchodzą w tym roku.