Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 41 informacji. Wszystkie poniżej.

100 kartek życzliwości »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
Po raz trzynasty stowarzyszenie Teraz Lubin będzie rozdawać stukartkowe bruliony najuboższym uczniom wszystkich szkół w mieście.

Naprawiali celowniki »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Dziś o godzinę później niż wczoraj, rozpoczęli swój trening piłkarze KGHM Zagłębie. Zajęcia odbyły się na głównym boisku, co powoli staje się rytuałem, kiedy drużyna jedzie na zgrupowanie.

Uroda przeminie, a ja pozostanę sobą »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie Anna Bachta
Lubi czytać kryminały i horrory. Interesuje się psychologią i socjologią. Do wzięcia udziału w eliminacjach do Miss Polski namówiła ja koleżanka z klasy. Asia Spychalska, 18-letnia lubinianka w prestiżowym konkursie zdobyła tytuł pierwszej vice miss.

Patrzą, widzą, czują »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie (bach)
"Tęczowy zawrót głowy – patrzę, widzę, czuję" – pod takim tytułem zorganizowano na Wzgórzu Zamkowym pokonkursowy wernisaż prac osób niepełnosprawnych. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie "Dać nadzieję".

Zabójstwo w Lubinie! »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie (bach)
Dyżurny lubińskiej policji otrzymał informację o awanturze w jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie. Patrol, który został skierowany na miejsce zastał w mieszkaniu kilka osób, w tym rannego mężczyznę.

Sufitowe emocje  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie red.
Podczas ostatniego spotkania w Lubinie w ramach Orange Ekstraklasy doszło do kilku niesportowych zachowań, które dziś szeroko opisywane są w mediach. Emocje sięgnęły zenitu.

Piłkarze Zagłębia w więzieniu »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie (bach)
Już dziś piłkarze KGHM Zagłębie Lubin zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Polski z trzecioligową Victorią Koronowo. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wybrani gracze Mistrza Polski odwiedzą bydgoskie... więzienie.

Pobity lekarz »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Magda Wieteska
Lekarz z pogotowia ratunkowego w Lubinie został pobity podczas udzielania pomocy. Sprawa trafiła do legnickiej prokuratury.

Zgodnie z planem  »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie tom
W jedynym piątkowym spotkaniu inaugurującym czwartą serię spotkań ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Zagłębie pewnie i zasłużenie pokonało sąsiadów zza miedzy, legnicką "Miedziankę".

Lider na kolanach  »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W spotkaniu na szczycie czwartej serii ekstraklasy piłkarek ręcznych Interferie Zagłębie Lubin przegrało w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Piotrcovią różnicą pięciu bramek. T pierwsza porażka podopiecznych Bożeny Karkut.

Przyjemniej bez samochodu »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie bach/red
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską oraz pokazy sportów ekstremalnych, to tylko kilka atrakcji przygotowanych przez organizatorów lubińskiego Dnia Bez Samochodu.

Mecze bez kibiców gości! »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Wszystkie spotkania Zagłębia na stadionie w Lubinie będą rozgrywane bez udziału kibiców przyjezdnych drużyn. Taką decyzję podjęły władze SSA Zagłębia Lubin. Ma to związek z przebudową lubińskiego stadionu piłkarskiego.

Błąd ludzki czy zmęczenie materiału?  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Lubińska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w Zakładach Górniczych Rudna, do którego doszło w nocy, 12 września. W wyniku pożaru elektrycznej ładowarki, z obrażeniami ciała do szpitala trafiło wówczas 21 osób.

Zarzuty wobec komendanta »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Wrocławski IPN postawił nowe zarzuty Janowi M., byłemu zastępcy komendanta milicji obywatelskiej w Lubinie.

Nasza "Interwencja"  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dzisiaj o godz. 16.15. w programie Interwencja na antenie stacji Polsat wyemitowany zostanie materiał poświęcony sprawie chłopaka pobitego przez ZOMO w 1982r. Matka chłopaka osobiście prosiła o pomoc premiera Jarosława Kaczyńskiego podczas jego wizyty w Lubinie.

Znacząca rocznica na znaczkach »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Anna Bachta
Przy udziale wiceprezesa KGHM Polska Miedź S.A. oraz prezesów związków filatelistycznych z Czech, Polski oraz Niemiec, w sali im. Jana Wyżykowskiego otwarta została wystawa z okazji 50-lecia odkrycia złóż miedzi.

Budowa stadionu rozpoczęta! »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Po raz pierwszy wbito łopatę na terenie budowy nowego stadionu. W czasie tego wydarzenia obecni byli Krzysztof Skóra, prezes KGHM Polska Miedź S.A oraz Robert Pietryszyn, prezes klubu sportowego KGHM Zagłębie Lubin.

Mecz na szczycie!  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W ramach czwartej serii spotkań ekstraklasy kobiet w piłce ręcznej, podopieczne Bożeny Karkut i Zbigniewa Rutki zmierzą się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Oba zespoły mają medalowe aspiracje, więc zapowiadają się nie lada emocje.

Szkielet na budowie »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
Na terenie budowy Galerii Cuprum Arena znaleziono ludzkie szczątki. Pod koniec wojny, w trakcie bombardowania zginęło w tym miejscu kilku przymusowych robotników.

Wyprzedzał na trzeciego »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie (bach)
Na trasie wylotowej z Lubina w kierunku Krzeczyna Wielkiego doszło w sobotę do groźnego wypadku. Znów wszystko przez brawurę i nieodpowiedzialność.

Śmierć w Miłosnej »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie (bach)
W godzinach wieczornych kierujący citroenem jechał z Wrocławia do Lubina. Na wysokości miejscowości Miłosna mężczyzna chciał wyprzedzić tira, nie zauważył jednak jadącego z naprzeciwka auta.

Mistrz Polski ma nową nazwę »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie (bach)
KGHM Zagłębie Lubin to nowa nazwa miedziowych Mistrzów Polski, która oficjalnie obowiązuje od ostatniego ligowego spotkania "miedziowych".

Uderzył w pociąg »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie (bach)
Około godziny 21:00, przed niestrzeżonym przejazdem w okolicach Piaskowni Obora, kierujący fiatem Ducato wpadł w poślizg, wjechał na tory i uderzył w lokomotywę.

Kolejne rondo w Lubinie »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie (bach)
Tych kierowców, którzy jeżdżą "na pamięć" po Lubinie, od jutra może zaskoczyć zmiana organizacji ruchu kołowego w okolicach głównej Poczty.

Rozdwojenie jaźni »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (tom)
Kierowcy jadący z Legnicy do Lubina przez Rzeszotary mogą mieć mylne wyobrażenie o odległości do stolicy Polskiej Miedzi.

Jest porozumienie »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (bach)
Dwa tygodnie temu prosili o pomoc radnych miejskich. Dzisiaj niezadowoleni mieszkańcy są po rozmowach z prezesem RTBS-u Damianem Stawikowskim.

Bolid w Lubinie »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Na terenie Centrum Ogumienia Opony Express w Lubinie zaprezentowano samochód startujący w najbardziej prestiżowej klasie wyścigów – Formule 1.

Ecoren wspiera Pajacyka »
Tekst opublikowany 2007-09-09, opracowanie red.
KGHM Ecoren dołączył do grona przedsiębiorstw, które współpracują z firmą Pryzmat i przekazują jej bezpłatnie zużyte tusze i tonery. Dzięki akcji Polska Akcja Humanitarna może objąć dożywaniem jeszcze większe grono dzieci w całej Polsce.

Sensacja w Puławach! »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie tom
Niemożliwe stało się faktem. Faworyzowane Interferie Zagłębie Lubin przegrało jedną bramką z mniej utytułowaną Wisłą Puławy. Przegrała też Miedź Legnica, ale w pojedynku z wicemistrzem kraju można się tego było spodziewać

By podatnikom było lżej »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie (bach)
Są już cztery takie urządzenia na Dolnym Śląsku, kolejne niedawno pojawiło się w lubińskiej skarbówce. Mowa o Skarbomacie24, który usprawni pracę urzędu oraz – co ważniejsze - rozładuje męczące mieszkańców kolejki.

Formuła 1 w Lubinie »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie (bach)
Już w najbliższy poniedziałek, 10 września na terenie Centrum Ogumienia Opony Express przy ul. Ścinawskiej w Lubinie zaprezentowany zostanie samochód startujący w najbardziej prestiżowej klasie wyścigów – Formule 1.

Słowo stało się ciałem  »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie (tom)
- W Polsce brakuje nowoczesnych stadionów, dlatego cieszę się, że za kilka lat Zagłębie Lubin będzie dumne ze swojego obiektu – powiedział na murawie stadionu Zagłębia, premier polskiego rządu Jarosław Kaczyński.

Mistrzowskie emocje  »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie tom
To był pojedynek godny najlepszych siódemek w kraju. W zaległym spotkaniu ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Zagłębie nie bez trudu wygrało z Wisłą Płock.

Mnie też cenzurowano »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie (bach)
Renata Przemyk zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem i Frankiem Zappą.

Już po strajku »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (bach)
Komitet strajkowy lekarzy przy ZOZ w Lubinie podpisał porozumienie z dyrektorem, Edwardem Smithem. Zawieszona została czynna akcja protestacyjna, lekarze tez wycofali wypowiedzenia umowy o pracę i oddali karty statystyczne do NFZ.

Transparentem w premiera  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Do niecodziennego wydarzenia doszło podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Lubinie. Tuż po wyjściu szefa rządu z „Muzy” zaczepiła go jedna z kobiet, prosząc o pomoc w sprawie chorego syna.

Artyści w oblężonym mieście »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Anna Bachta
Obchody 25. Rocznicy Zbrodni Lubińskiej już za nami. Przez ostatnie cztery dni nasze miasto pochłonięte było głównie tym wydarzeniem. Wiele miesięcy przygotowań, goście, liczne koncerty, konkursy i wystawy.

Dumni kibice »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie (tom)
Pojedynek Zagłebia Lubin z warszawską Legią okrzyknięto hitem ostatniej kolejki Orange Ekstraklasy. Na przeciw siebie stanął aktualny mistrz Polski z liderem tabeli, który nie stracił jeszcze punktu ani bramki.

W cieniu polityki  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Przed wizytą premiera na krajowym zjeździe delegatów, przewodniczący Solidarności, Janusz Śniadek zapowiadał, że w czasie obrad żadnej polityki nie będzie. Premier Jarosław Kaczyński nie mógł jednak odmówić sobie przyjemności zachwalania partii, która w Polsce rządzi.

Prezydencki hołd  »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie (tom)
Polacy nie mieli elementarnego ludzkiego prawa do wolności. Na szczęście to prawo zostało złamane. Historia Europy nie zna precedensu, w którym tak wielki zryw społeczeństwa doprowadził do upadku reżimu komunistycznego, który w każdej swej formie był totalitarny.

Tatusiu, wróć do nas  »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Anna Bachta
Pamięć o tragicznych wydarzeniach z 31 sierpnia 1982 roku jest wciąż żywa wśród mieszkańców Lubina. Zapytaliśmy więc tych starszych jak wspominają zbrodnię lubińską, a tych młodszych – co dziś sądzą o tych wydarzeniach.

Dzisiaj
Wtorek 11 sierpnia 2020
Imieniny
Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoLubin.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl